cz en

Aktuality

  • Svitavské výrobní družstvo Dřevojas se za 70 let své existence stalo předním českým výrobcem koupelnového nábytku a nábytku na zakázku, který je úspěšný na českém i evropském trhu.
  • Z obsahu vybíráme reportáž z družstva Vřídlo Karlovy Vary, rozhovor s jeho obchodním ředitelem Vítem Panochou a reportáž k letošnímu 65. výročí založení družstva pro chemickou výrobu a služby Druchema Praha.
  • Druchema, družstvo pro chemickou výrobu a služby si v letošním roce připomíná 65 let své existence. V průběhu desetiletí se družstvo zařadilo mezi přední české firmy v odvětví chemie, jehož výrobky neodmyslitelně patří do každé domácnosti.
  • Ve dnech 25. - 30. srpna máte možnost navštívit expozici výrobních družstev na výstavě Země Živitelka v Českých Budějovicích. V pavilonu E1 svou produkci představí DUP Pelhřimov, KDS Sedlčany, Kovodružstvo Olomouc, Podané ruce Zubří, Styl Plzeň, Templářské sklepy Čejkovice, Tvar Pardubice a…
  • Chtěli bychom vás pozvat na veletrhy módy Styl a Kabo. V pavilonu P naleznete společnou expozici výrobních družstev a SČMVD. Představí se v ní Moděva Konice, Modela Pardubice a Integra Zlín. V pavilonu F bude vystavovat DUP Pelhřimov.
  • DIOL družstvo Olomouc, které je nejstarším dodavatelem bezpečnostních služeb na střední a severní Moravě, oslaví v letošním roce již 60. výročí založení.
  • V sobotu 2. 7. si světové družstevní hnutí připomnělo Mezinárodní den družstev, který byl v letošním roce spojen s trvale udržitelným rozvojem a heslem „Co-operatives: The power to act for a sustainable future“.
  • V předvečer konání 25. VS SČMVD proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků 17. ročníku soutěže DESIGN VD a 10. ročníku soutěže INOVACE VD.

Oceněné výrobky v soutěžích DESIGN VD 2013 a INOVACE VD 2013.

Svaz českých a moravských výrobních družstev, v souladu s koncepcí propagace družstevní produkce a podpory podnikatelských inovačních aktivit družstev, vyhlásil pro rok 2013 další ročník družstevní soutěže DESIGN VD 2013 a INOVACE VD 2013. Soutěž DESIGN VD 2013 se konala již 14. rokem. Soutěž INOVACE VD byla vyhlášena pošesté. V letošním roce výrobní družstva přihlásila do obou kategorií řadu zajímavých a inovativních výrobků, takže pro odbornou hodnotitelskou komisi nebylo snadné rozhodnout. Slavnostní vyhlášení oceněných výrobků se konalo na 22. valném shromáždění SČMVD v Nymburce.

 

DESIGN VD 2013


Souprava šperků „TRIANGL“ - Granát, družstvo umělecké výroby Turnov

Autor: Milan Hejral, Marek Duffek

 

Dámská pelerínka - Moděva oděvní družstvo Konice

Autor: Ing. Iveta Lužná

 

Láhev řady vín „Castle“ - Templářské sklepy Čejkovice, vinařské družstvo

Autor : Mgr. Lukáš Lukáš

 

Zvláštní ocenění za originální hračky podporující kreativitu dětí v kategorii DESIGN VD 2013

 

Karkulka 25 cm vystřihovací, Kašpárek 26 cm vystřihovací, Kůň 25 cm vystřihovací - Moravská ústředna Brno, DUV

Autor : Mgr. Renata Humlíčková, Antonie Slivoňová

 

INOVACE VD 2013

 

Automatická linka pro lepení segmentů magnetů do statorů elektromotorů - Elap, v.d.

Autor: Ing. Josef Klíma

 

Válcová zkušebna brzd MOTEX 7842 - MOTEX, výrobní družstvo Praha

Autor: Radim Lipovčan

 

Šroubovací automat - Obzor, výrobní družstvo Zlín

Autor: Ing. Petr Staněk

 

Zvláštní ocenění za „smart inovaci“v kategorii INOVACE VD 2013

 

Univerzální kosmetická pemza - Podané ruce, sociální družstvo

Autor: Veronika Gondeková, Šárka Gondeková

 

spacer

VD tradice vyrobek

top