cz en

Aktuality

  • V předvečer konání 25. VS SČMVD proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků 17. ročníku soutěže DESIGN VD a 10. ročníku soutěže INOVACE VD.
  • Svaz českých a moravských výrobních družstev vyhlásil v rámci programu 25. valného shromáždění, které se konalo v pondělí 27. 6. v Nymburku, výsledky 5. ročníku soutěže Výrobní družstvo roku.
  • V pondělí 27. 6. se v Nymburku uskutečnilo v pořadí již 25. valné shromáždění SČMVD. Předseda JUDr. Rostislav Dvořák seznámil přítomné delegáty družstev se stěžejními tématy, jimiž se v uplynulém období zabývalo představenstvo a jednotlivé odbory svazu.
  • Předseda SČMVD JUDr. Rostislav Dvořák byl na jednání valného shromáždění zástupců evropských výrobních družstev, které se konalo 23. 6. v Bruselu, zvolen do představenstva Evropské konfederace výrobních a sociálních družstev CECOP.
  • Z obsahu vybíráme rozhovor s  Mgr. Tomášem Voráčkem, předsedou Elektra Bečov n. Teplou, nebo reportáž ze slavnostního vyhlášení výsledků soutěže Marketér roku 2015, ve které i v letošním roce uspěli zástupci českých výrobních družstev.
  • Ergotep, d.i. otevřel v pražském Paláci YMCA Poradenské centrum sociálního podnikání. Náplní činnosti centra jsou poradenské služby v oblastech zaměstnávání OZP a sociálních firem, vzdělávání a pomoc s náhradním plněním.
  • Vinařské družstvo Templářské sklepy Čejkovice si připomnělo již 80 let od svého založení. Oslavy proběhly formou slavnostního společenského setkání, které se uskutečnilo v Čejkovicích ve dnech 18.–19. června.
  • Výrobní družstvo KOVOBEL Domažlice, přední český výrobce skládacích skladovacích kontejnerů a technologických zařízení pro chov drůbeže, oslavilo 50. výročí svého založení.

Oceněné výrobky v soutěžích DESIGN VD 2013 a INOVACE VD 2013.

Svaz českých a moravských výrobních družstev, v souladu s koncepcí propagace družstevní produkce a podpory podnikatelských inovačních aktivit družstev, vyhlásil pro rok 2013 další ročník družstevní soutěže DESIGN VD 2013 a INOVACE VD 2013. Soutěž DESIGN VD 2013 se konala již 14. rokem. Soutěž INOVACE VD byla vyhlášena pošesté. V letošním roce výrobní družstva přihlásila do obou kategorií řadu zajímavých a inovativních výrobků, takže pro odbornou hodnotitelskou komisi nebylo snadné rozhodnout. Slavnostní vyhlášení oceněných výrobků se konalo na 22. valném shromáždění SČMVD v Nymburce.

 

DESIGN VD 2013


Souprava šperků „TRIANGL“ - Granát, družstvo umělecké výroby Turnov

Autor: Milan Hejral, Marek Duffek

 

Dámská pelerínka - Moděva oděvní družstvo Konice

Autor: Ing. Iveta Lužná

 

Láhev řady vín „Castle“ - Templářské sklepy Čejkovice, vinařské družstvo

Autor : Mgr. Lukáš Lukáš

 

Zvláštní ocenění za originální hračky podporující kreativitu dětí v kategorii DESIGN VD 2013

 

Karkulka 25 cm vystřihovací, Kašpárek 26 cm vystřihovací, Kůň 25 cm vystřihovací - Moravská ústředna Brno, DUV

Autor : Mgr. Renata Humlíčková, Antonie Slivoňová

 

INOVACE VD 2013

 

Automatická linka pro lepení segmentů magnetů do statorů elektromotorů - Elap, v.d.

Autor: Ing. Josef Klíma

 

Válcová zkušebna brzd MOTEX 7842 - MOTEX, výrobní družstvo Praha

Autor: Radim Lipovčan

 

Šroubovací automat - Obzor, výrobní družstvo Zlín

Autor: Ing. Petr Staněk

 

Zvláštní ocenění za „smart inovaci“v kategorii INOVACE VD 2013

 

Univerzální kosmetická pemza - Podané ruce, sociální družstvo

Autor: Veronika Gondeková, Šárka Gondeková

 

spacer

VD tradice vyrobek

top