cz en

Aktuality

  • KZPS uspořádala za účasti celostátních médií tiskovou konferenci, jejímž ústředním tématem byl Režim zvláštního zacházení pro kvalifikované zaměstnance z Ukrajiny, který byl spuštěn od 1. 8.
  • V ekonomickém týdeníku Euro č. 36 vyšla tradiční příloha „Českých 100 nejlepších 2015“, která představuje firmy oceněné v loňském ročníku stejnojmenné prestižní ankety.
  • Z obsahu vybíráme reportáž z družstva pro chemickou výrobu Styl Praha, rozhovor s jeho předsedou Stanislavem Husníkem nebo rozhovor s Danielem Hartlem, manažerem marketingu pražské Druchemy.
  • Výrobní družstvo invalidů DITA Tábor si v srpnu připomnělo již 60 let od svého založení a při této příležitosti uspořádá Den otevřených dveří. DITA není pouze firmou s dlouholetou tradicí, ale také úspěšným výrobcem využívajícím nejmodernější technologie.
  • Přinášíme stručný souhrn Mezinárodní výstavy družstevnictví, která se uskutečnila v rámci 43. ročníku mezinárodního agrosalonu Země živitelka ve dnech 25.–30. 8. na výstavišti v Českých Budějovicích.
  • Svitavské výrobní družstvo Dřevojas se za 70 let své existence stalo předním českým výrobcem koupelnového nábytku a nábytku na zakázku, který je úspěšný na českém i evropském trhu.
  • Druchema, družstvo pro chemickou výrobu a služby si v letošním roce připomíná 65 let své existence. V průběhu desetiletí se družstvo zařadilo mezi přední české firmy v odvětví chemie, jehož výrobky neodmyslitelně patří do každé domácnosti.
  • DIOL družstvo Olomouc, které je nejstarším dodavatelem bezpečnostních služeb na střední a severní Moravě, oslaví v letošním roce již 60. výročí založení.

Oceněné výrobky v soutěžích DESIGN VD 2013 a INOVACE VD 2013.

Svaz českých a moravských výrobních družstev, v souladu s koncepcí propagace družstevní produkce a podpory podnikatelských inovačních aktivit družstev, vyhlásil pro rok 2013 další ročník družstevní soutěže DESIGN VD 2013 a INOVACE VD 2013. Soutěž DESIGN VD 2013 se konala již 14. rokem. Soutěž INOVACE VD byla vyhlášena pošesté. V letošním roce výrobní družstva přihlásila do obou kategorií řadu zajímavých a inovativních výrobků, takže pro odbornou hodnotitelskou komisi nebylo snadné rozhodnout. Slavnostní vyhlášení oceněných výrobků se konalo na 22. valném shromáždění SČMVD v Nymburce.

 

DESIGN VD 2013


Souprava šperků „TRIANGL“ - Granát, družstvo umělecké výroby Turnov

Autor: Milan Hejral, Marek Duffek

 

Dámská pelerínka - Moděva oděvní družstvo Konice

Autor: Ing. Iveta Lužná

 

Láhev řady vín „Castle“ - Templářské sklepy Čejkovice, vinařské družstvo

Autor : Mgr. Lukáš Lukáš

 

Zvláštní ocenění za originální hračky podporující kreativitu dětí v kategorii DESIGN VD 2013

 

Karkulka 25 cm vystřihovací, Kašpárek 26 cm vystřihovací, Kůň 25 cm vystřihovací - Moravská ústředna Brno, DUV

Autor : Mgr. Renata Humlíčková, Antonie Slivoňová

 

INOVACE VD 2013

 

Automatická linka pro lepení segmentů magnetů do statorů elektromotorů - Elap, v.d.

Autor: Ing. Josef Klíma

 

Válcová zkušebna brzd MOTEX 7842 - MOTEX, výrobní družstvo Praha

Autor: Radim Lipovčan

 

Šroubovací automat - Obzor, výrobní družstvo Zlín

Autor: Ing. Petr Staněk

 

Zvláštní ocenění za „smart inovaci“v kategorii INOVACE VD 2013

 

Univerzální kosmetická pemza - Podané ruce, sociální družstvo

Autor: Veronika Gondeková, Šárka Gondeková

 

spacer

VD tradice vyrobek

top