Předsedou SČMVD byl zvolen Ing. Leo Doseděl

Na 30. valném shromáždění SČMVD byl delegáty členských družstev do funkce předsedy zvolen Ing. Leo Doseděl. V čele svazu nahradí JUDr. Rostislava Dvořáka, který ze zdravotních důvodů odstoupil.

Z jednání 30. VS SČMVD (Foto: Jana Henychová)

Z jednání 30. VS SČMVD (Foto: Jana Henychová)

Valné shromáždění SČMVD se uskutečnilo 14. června 2021 v Nymburku. Představenstvo SČMVD po volbě předsedy svazu následně zvolilo na uvolněné místo 1. místopředsedy Ing. Martina Berana, předsedu Dřevotvaru Jablonné nad Orlicí, který byl dosud místopředsedou pro řešení problematiky družstev sídlících na území Čech. Funkci místopředsedy pro řešení problematiky družstev sídlících na území Čech bude do konce stávajícího volebního období v roce 2023 zastávat Ing. Václav Valter, předseda Kovodružstva Strážov. V souladu se stanovami bylo představenstvo v návaznosti na odstoupení JUDr. Dvořáka doplněno o Ing. Pavla Kříže, předsedu Dřevozpracujícího družstva Lukavec.

Více informací v tiskové zprávě.

Nejčtěnější

Pelhřimovská piva mezi nejlepšími

Pivovar Poutník, který patří pod DUP – družstvo Pelhřimov, uspěl se svými pivy na XXXII. Mezinárodním pivním festivalu v Českých Budějovicích. Poutník světlý ležák 11% skončil na 3. místě v kategorii "Světlý ležák" a kategorii "Silné světlé pivo" ovládl Poutník 14% speciál.