Výrobní družstva se představí na únorovém veletrhu STYL

Praha, 12. 2. 2019 – Mezinárodního veletrhu módy STYL, který se koná ve dnech 16.–18. 2. 2019 v Brně, se tradičně zúčastní česká výrobní družstva MODELA Pardubice a MODĚVA Konice. Družstva budou na únorovém veletrhu vystavovat především aktuální kolekce dámských oděvů. Nabídku družstevních výrobců doplní DITA Tábor, STYL Studená a VKUS Frýdek-Místek.

Družstva budou vystavovat ve společné expozici pod záštitou Svazu českých a moravských výrobních družstev v pavilonu P, stánek 258 – MODĚVA Konice, stánek 260 – MODELA Pardubice, ve společném stánku 259 představí svoji produkci výrobní družstva DITA Tábor, STYL Studená a VKUS Frýdek-Místek.

MODELA, výrobní družstvo Pardubice připravila pro sezonu jaro/léto 2019 novou kolekci modelů vhodných pro denní nošení i pro společenské příležitosti. Vybírat bude možné z řady krátkých i dlouhých šatů, sukní, halenek a kalhot. Modely jsou ušité převážně z úpletových materiálů, jak v pestrých, tak i decentních barvách. Velký důraz je kladen především na kvalitní zpracování. Modela Pardubice má svoji podnikovou prodejnu v Chrudimi a oděvy dodává také do maloobchodních prodejen v celé České republice i na Slovensku.

MODĚVA oděvní družstvo Konice nabídne na únorovém veletrhu novou kolekci zimních plášťů a pelerín pro zimní sezonu 2019/2020. Modely jsou vyrobeny z velmi kvalitních vlněných materiálů s vysokým podílem kašmíru doplněných přírodní kožešinou a dalšími zajímavými módními prvky. Součástí kolekce jsou dámské a pánské péřové bundy vyrobené ze speciálních syntetických materiálů určených pro zhotovování vysoce kvalitních péřových výrobků. Zajímavé designové a módní prvky by měly oslovit především mladší klientelu a zákazníky sledující nové módní trendy. Výrobky družstva jsou zpracovány tradiční krejčovskou technologií s důrazem na vysokou kvalitu. Moděva Konice je významným českým výrobcem dámské a pánské konfekce již od roku 1931. Výrobní program družstva je zaměřen na dámskou a pánskou klasickou konfekci, profesní oděvy a volnočasové a sportovní bundy.

DITA výrobní družstvo invalidů představí na veletrhu novou kolekci dětského oblečení a textilu pro sezonu jaro/léto 2019. V nové kolekci nabídne širokou škálu oblečení jako klasické body s krátkým rukávkem, body šatičky, krátké overaly, trička a kraťasy, ale také nově na přání maminek i pyžámka s krátkým a dlouhým rukávem. Oblečení je vyrobeno z tenkého funkčního termoregulačního materiálu Outlast®, který se jako jediný z funkčních materiálů váže na bavlnu, čímž je vhodný pro citlivou pokožku dětí. Kromě široké škály oblečení ve velikostech 50–164 družstvo dále vyrábí také výbavy do postýlek a kočárků. Novinkou pro aktuální sezonu je měkoučká multifunkční zavinovačka z materiálu Outlast®, která může zároveň sloužit jako dečka do sedačky nebo kočárku. DITA je jediným výrobcem v České republice, který má licenci na výrobu oblečení z materiálu Outlast®.

STYL výrobní družstvo knoflíkářů, Studená se na veletrhu představí jako výrobce knoflíků, spon a galanterních doplňků určených pro výrobce oděvů i pro obchodníky s galanterním zbožím. Nabídka knoflíků je široká, co se týče použitých materiálů i různého provedení. Zákazníci mohou vybírat z široké škály vzorů i barev, družstvo vyrábí knoflíky plastové, polyesterové, kovové, z přírodní perletě, paroží, zdobené laserem, gravírované, matované, leštěné, lakované a řadu dalších.

Výrobní družstvo VKUS Frýdek-Místek je tradičním českým výrobcem firemního, pracovního a sportovního oblečení, ložního prádla a doplňků pro použití v řemeslné, průmyslové a zemědělské výrobě, ve stavebnictví, potravinářství, v obchodních zařízeních a službách. Ve společné expozici na veletrhu STYL se družstvo představí jako výrobce pracovních oděvů. Ty splňují požadavky na standartní funkčnost a variabilitu použití v různých pracovních odvětvích. VKUS vyhoví požadavkům zákazníků, co se týče střihu, barevného řešení nebo použitého materiálu.

SČMVD patří mezi největší a nejvýznamnější svazy zaměstnavatelů v České republice. Je představitelem silné skupiny výrobních družstev, zastupuje jejich zájmy na úrovni vlády a Parlamentu ČR, podporuje členská družstva širokou škálou odborných činností a služeb ve stěžejních oblastech podnikání a vytváří a prosazuje podmínky pro jejich rozvoj. Členskou základnu svazu tvoří 200 výrobních družstev z celé České republiky, jejichž činnost zahrnuje obory ve stavebnictví, strojírenství, automobilovém průmyslu, chemickém a kosmetickém průmyslu, výrobu automatizovaných pracovišť, nábytku, skla, plastů, obalů, oděvů, šperků a hraček, ale také potravin a poskytování služeb.

Kontakt:
Mgr. Rodan Svoboda
sekretariát SČMVD
e-mail: svoboda@scmvd.cz


Soubory ke stažení

Nejčtěnější

Výsledky soutěží DESIGN a INOVACE VD 2022

V předvečer konání 31. valného shromáždění SČMVD, které se uskutečnilo v pondělí 13. června v Nymburku,  byly slavnostně vyhlášeny výsledky 20. ročníku soutěže DESIGN VD a 13. ročníku soutěže INOVACE VD.

Výrobní družstvo roku 2021

První místo v kategorii družstev s nejlepšími ekonomickými výsledky obhájilo Dřevozpracující družstvo Lukavec a vítěz se neměnil ani v kategorii družstev zaměstnávajících osoby se zdravotním postižením, kde se první umístilo družstvo OTAVA Písek.